Bajka i legenda świata w życie nam się wplata

Portal www.egminy.eu Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałków Urzędów Marszałkowskich województw Łódzkiego i Podlaskiego, zorganizował Międzynarodowy Konkurs pod tytułem: „Bajka i legenda świata w życie nam się wplata”.

Jest to już trzeci tak wielki konkurs organizowany przez portal www.egminy.eu. Dwa poprzednie, cieszyły się ogromnym powodzeniem (na każdy przysłano po ponad 600 prac z całego świata). A świąteczny konkurs „Moja gwiazdka dla Mikołaja” pokazałzupełnie inne spojrzenie na Mikołaja. Zaskoczył tematem i mnogością nietuzinkowych prac.

Trwający obecnie konkurs „Bajka i legenda świata w życie nam się wplata” zachęca wszystkich do przypomnienia sobie dziecięcych lat i związanych z nimi bajek i legend. To konkurs skupiający wokół siebie zarówno dziatki, jak i dziadków – wiek uczestników bez ograniczeń. Ale też i zasięg jest światowy. Na konkurs można przysyłać szeroko rozumiane prace plastyczne (m.in. obrazy namalowane, wyhaftowane czy wyklejane), jak i z zakresu literatury (m.in. poezja, proza, wspomnienie, komiks czy scenariusz).

Organizator – portal www.egminy.eu Bardzo Prywatny Portal Ludzi Ciekawych nie stawia ograniczeń wiekowych. Wręcz zachęca przedszkolaków, dzieciaki i młodzież nie zapominając o rodzicach i dziadkach. Każdy wiek ma swe prawa i inne spojrzenie na bajki, baśnie czy legendy. Warto je poznać.

Do udziału w konkursie została zaproszona Polonia ze wszystkich stron naszego globu od Nowej Zelandii, Kolumbii, Chin, po Jordanię, Cypr czy Rosję, Wielką Brytanię, Irlandię, kraje Bałkańskie, a kończąc na USA i Kanadzie (by wymienić najciekawsze).

Mówi Jadwiga Wierzbińska, właścicielka portalu:

- W obecnej, jakże trudnej i złożonej, sytuacji geopolitycznej pragniemy pokazać, że dla dzieci, młodzieży i dorosłych całego świata ważne są uczucia, a nie poglądy kilku polityków. Zastanawiamy się nad wpływem bajek, powiastek, legend na nasze życie. Ciekawi nas: jaki ślad w życiu każdego człowieka pozostawiają bohaterowie dziecinnych lat? Na kim się wzorujemy, kogo kochamy, kim nas straszono? W każdej kulturze istnieją dobre i złe przykłady. Konkurs ma na celu ukazanie, jak w różnych stronach świata bajkami, legendami „wprowadza się” dzieci w zawiłe meandry dorosłego życia.  Chcemy przybliżyć bohaterów z innych stron świata, chcemy ich poznać i przedstawić szerokiej rzeszy naszych fanów. Świat widziany oczami dziecka jest urokliwy. Bywa mroczny. Wspomnienia tamtych lat wywołują u dorosłych iskierkę w oku i uśmiech na twarzy.

Wróćmy konkursem razem z najmłodszym pokoleniem w lata naszego dzieciństwa, młodości, a być może i wieku dojrzałego. Przy okazji zobaczymy, co dzisiejsze dzieciaki, młodzi ludzie uwielbiają i dlaczego. A może ktoś napisze nową bajkę, stworzy nowego bohatera i zachwyci nas jego przygodami?

 „Bajka i legenda świata w życie nam się wplata” – prace można nadsyłać do 30 września 2014, a ogłoszenie wyników nastąpi 23października 2014r. Ale prace konkursowe zamieszczone na portalu pozostają na nim przez wiele kolejnych miesięcy. Uczestnicy nagradzani są w kategoriach twórczych i wiekowych, a dodatkową nagrodą jest nagroda Egminowiczów/Internautów za najwyżej ocenioną w głosowaniu internetowym pracę.

Pani Jadwiga nie pomyliła się - już teraz można podziwiać pierwsze oryginalne prace: http://www.egminy.eu/wystawy,filtr/category/12.html . To znane już bajki i legendy, a także nowe napisane przez współczesnych Autorów. My promujemy bajkę napisaną i zilustrowaną przez 9-letnią Dagmarę: http://www.egminy.eu/wystawy,czytaj/1694/51-pl-dagmara-michalak-czy-krasnoludki-sa-na-swiecie.html. Ciekawa, dojrzała i pouczająca bajka napisana przez uczennicę III klasy !!!  To trzeba przeczytać.

Należy też zobaczyć inne, jakże ciekawe prace. A przecież to dopiero początek. Prace stale napływają i tak będzie do końca września. Tego nie można przegapić. Przesyłajcie więc swoje prace i oceniajcie innych! 

Wspierają nas

Bardzo dziękujemy firmie MD Prestige
za ciągłe wsparcie
finansowe i rzeczowe!
OKT Otwock Kick-boxing Team
O-Kurczaki.pl - fakty, nowości, zdrowe odżywianie i wszystko co wiąże się z drobiem.
Zapraszamy serdecznie do La Cresso - manufaktury pizzy.
Dziękujemy Pani Kamilli Kędziorek
jest dla nas dużym wsparciem!

Salon fryzjerski DIVA

Andriollego 16 lok. 9, 05-400 Otwock
tel/fax: 22 779 31 90
e-mail: kamillakedziorek@gmail.com

Sklep fryzjerski

Mirosław Kędziorek
e-mail: biurodiva@wp.pl
Klub Batory
Kancelaria Ksiegowa Hanna Suchecka

Napisz lub zadzwoń

Grażyna Mazur
telefon: 607-125-276

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773

Jesteśmy członkiem

Jesteś tutaj: Start | Z życia fundacji | Bajka i legenda świata w życie nam się wplata