Nóżka za nóżką po Powiecie OtwockimPrzewodnik o Otwocku napisany przez dzieci i młodzież dla ich rówieśników.

Powiatowy Przewodnik MłodzieżowyStworzony przez młodych i dla młodych - ku zachęcie do poznania najbliższej okolicy. Opisuje on nie tylko ciekawe miejsca, ale też interesujących ludzi, którzy swoją obecnością na naszym terenie czynią nasz powiat wyjątkowym. Przewodnik pisany jest swobodnym językiem, nieco stylizowanym na gwarę młodzieżową, mamy zatem nadzieję, że przypadnie on do gustu zarówno małym, jak i dużym.

Czy krasnoludki są na świecie?Bajka autorstwa dziewczynki z naszej fundacji Dagmary Michalak. Książka nosi tytuł „Czy krasnoludki są na świecie?”. Dagmara napisała i zilustrowała swoją bajkę w czasie dwóch tygodni ferii zimowych. Jest to radosna historia wyjaśniająca nieco tajemnicę istnienia krasnoludków. Historia toczy się naturalnie w Otwocku, gdzie mieszka autorka bajki. Bohaterką książki jest mała Ola, która przeżywa niezwykłe przygody z krasnoludkami w tle.

Obywatele dla Powiatu OtwockiegoNasz powiat, jest takim miejscem na mapie Polski, w którym działania obywatelskie mają się całkiem nieźle! Gratulujemy. Zapraszamy do lektury.

Pobierz przewodnik w formacie PDF

OSKRAGIEŁŁO Z NIEPAMIĘCI czyli jarskie historie otwockieKonstanty Moes Oskragiełło przed ponad 130 laty jako jeden z pierwszych, osiedlił się nad brzegami Świdra. Był sąsiadem mistrza Andriollego i znanym wówczas prekursorem wegetarianizmu i przytrodolecznictwa. Dziś znany za naszą wschodnią granicą, praktycznie zapomniany w Polsce. Niniejszą broszurą przywracamy pamięć o Oskragielle i zachęcamy do przesyłania do nas informacji lub źródeł ujawniających fakty z jego życia, o których nie wiemy. Zapraszamy do lektury.

Pobierz publikację w formacie PDF

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.  Konkursy prowadzone przez  młode wolontariuszki naszej fundacji cieszyły się nieustającym zainteresowaniem. Było wiele ciekawych spotkań i inspirujących rozmów.

Czytaj więcej...

28 czerwca odbędzie się XI Powiatowy Piknik Kultury. Szukajcie nas w sektorze dla NGO. Przygotowaliśmy dla naszych sympatyków wiele atrakcji  i konkursów z nagrodami, m.in. interaktywny quiz pierwszej pomocy, zmagania na temat wiedzy o powiecie otwockim, konkurs rysunkowy i wiele innych. Dla wszystkich przewidzieliśmy nagrody.

Czytaj więcej...

Tegoroczne ferie obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń.

Czytaj więcej...

Napisz lub zadzwoń

Grażyna Mazur
telefon: 607-125-276

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773
Jesteś tutaj: Start | Nasze publikacje | Działania | Statutowe