Młodzieżowy Przewodnik Powiatowy


Z ogromną radością informujemy, że ukazała się najnowsza publikacja fundacji „Młodzieżowy Przewodnik Powiatowy”. Jest to wynik prac naszych podopiecznych, którzy od czerwca 2014 roku dzielnie zwiedzali zakątki powiatu otwockiego, dokumentując, robiąc zdjęcia i przygotowując opisy najciekawszych miejsc. Rezultatem ich działań jest prezentowany poniżej przewodnik dedykowany wszystkim pasjonatom turystyki lokalnej. Stworzony przez młodych i dla młodych - ku zachęcie do poznania najbliższej okolicy. Opisuje on nie tylko ciekawe miejsca, ale też interesujących ludzi, którzy swoją obecnością na naszym terenie czynią nasz powiat wyjątkowym. Przewodnik pisany jest swobodnym językiem, nieco stylizowanym na gwarę młodzieżową, mamy zatem nadzieję, że przypadnie on do gustu zarówno małym, jak i dużym.

Uroczysta premiera przewodnika odbyła się  11 grudnia w osiedlowym Klubie Batory, który gościł nas przez wszystkie miesiące pracy nad publikacją. Na tę okoliczność dziewczyny z Fundacji PRO HOMINI przygotowały multimedialną prezentację, na której przedstawiły miejsca odwiedzane w czasie prac nad przewodnikiem oraz opowiedziały o niezwykłych przygodach, jakie przydarzyły się grupie w czasie wycieczek po naszym powiecie. Każdy z uczestników wraz z egzemplarzem przewodnika otrzymał dyplom i kolejną nowość wydawniczą naszej fundacji, bajkę p.t. „Czy krasnoludki są na świecie?” (o szczegółach piszemy tu: "Zachęcamy do pisania").

Na koniec uroczystości doszło do niespodziewanych występów, mianowicie swoje talenty wokalne zaprezentowały Gabrysia Sowa i Angelika Pydynowska, a na koniec usłyszeliśmy pieśń torreadora, czyli fragment arii z opery Bizeta „Carmen”, w wykonaniu Kuby Włodarczyka.

To był bardzo udany wieczór. 

Wydarzenie współfinansowane z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Pobierz przewodnik w formacie PDF (Adobe Acrobat Reader)

Napisz lub zadzwoń

Grażyna Mazur
telefon: 607-125-276

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773

Jesteśmy członkiem

Jesteś tutaj: Start | Działania | Powiat Młodych Obywateli | Młodzieżowy Przewodnik Powiatowy