Zdobyliśmy powiatowe przestrzenie

Kiedy w czasie wędrówek po powiecie otwockim udaliśmy się do Sobieni Królewskich na historyczny piknik lotniczy "Skrzydła chwały", nie spodziewaliśmy się, że nasze doświadczenia powiększą się o niespodziewany obrót spraw.

Na lotnisku Szkoły Awiacji Silvair z podziwem i fascynacją oglądaliśmy starty i lądowania historycznych samolotów. Między piknikowiczami przechadzali się piloci i obsługa naziemna w strojach sprzed siedemdziesięciu lat. Były też zabytkowe samochody i nowoczesne motory. Wszystkie dzieci z naszej grupy wirtualnie mogły poprowadzić samolot na specjalnym symulatorze lotu.


Ale najwspanialszą niespodziankę zrobił nam wujek Artur Niwiński, który zaprosił nas na wycieczkę w niebo samolotem Antonow An-2! Cóż to były za wspaniałe emocje; tak móc oderwać się od ziemi, z samej góry popatrzeć na lotnisko, ludzi którzy tacy maluteńcy tam na dole zostali, a samochody jak zabawki wyglądały! Widzieliśmy z góry Wisłę z wyspami po środku i Karczew, i całą krainę Sobieni! Wspaniałe emocje nam towarzyszyły i spełniły się nasze marzenia. Dziękujemy po tysiąc razy wujkowi Arturowi! A poniżej można zobaczyć film z naszej powietrznej wycieczki nad powiatem.

Zadanie współfinansowane z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Napisz lub zadzwoń

Ewa Jedynak
telefon: 513-332-441

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773

Jesteśmy członkiem

Jesteś tutaj: Start | Działania | Powiat Młodych Obywateli | Zdobyliśmy powiatowe przestrzenie