Powiat Młodych Obywateli

Nasz nowy projekt to inicjatywa dająca dzieciom i młodzieży z powiatu otwockiego szansę na nowe doświadczenia, kreatywne spędzenie czasu podczas wakacji oraz nabycie wiedzy z zakresu inicjowania aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnej.

Od czerwca 2014 r. nasza fundacja realizuje projekt "Powiat Młodych Obywateli". Jest to innowacyjna koncepcja przybliżenia i podniesienia świadomości społecznej i obywatelskiej wśród najmłodszych podopiecznych PRO HOMINI. Zadaniem projektu jest przybliżenie dziedzictwa kulturowego naszego powiatu wśród dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym najbliższego otoczenia.

Uczestnicy projektu poza poznaniem walorów powiatu otwockiego, wezmą udział w warsztatach dziennikarskich i zajęciach z animacji życia społecznego, będą mieli okazję spotkać się z osobami zasłużonymi dla regionu.

Dzięki projektowi młodzież odkryje swój potencjał i w sposób twórczy zrealizuje swoje pomysły. Aktywność młodych przyczyni się do zwiększenia wiary we własne możliwości, umożliwi nawiązanie nowych znajomości i poznanie ciekawych miejsc najbliższej okolicy.
Wierzymy, że dzięki tym zajęciom zasiejemy nowe trendy spędzania wolnego czasu i wolę działania na rzecz otoczenia i najbliższego sąsiedztwa.

Do tej pory w ramach projektu odbyły się liczne wycieczki, warsztaty i lekcje muzealne, co można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

"Powiat Młodych Obywateli" jest realizowany dzięki wsparciu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Napisz lub zadzwoń

Ewa Jedynak
telefon: 513-332-441

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773

Jesteśmy członkiem

Jesteś tutaj: Start | Działania | Powiat Młodych Obywateli | Powiat Młodych Obywateli