Pchła szachrajka: wytworna i wyborna

7 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Otwockiego Centrum Kultury na spektakl według bajki Jana Brzechwy „Pchła szachrajka”. Cóż to był za wspaniały wieczór!

Aktorzy Teatru im. S. Jaracza przed naszymi oczyma pokazali majstersztyk popisów aktorskich, recytatorskich, a wszystko w wyjątkowej konwencji groteski i przewrotności. Bo taka jest Pchła Szachrajka. Zamawia trzydzieści rurek z kremem w cukierni, tylko po to, by wyjeść z nich krem, potem urządza przyjęcie na którym udaje, że śpiewa, a tak naprawdę muzyka płynie z gramofonu, uczy obcych języków, choć sama ich nie zna. Psoci i rozrabia, aż w końcu ląduje w więzieniu. Jednak na koniec obiecuje poprawę i my jej wierzymy, że już nigdy nie będzie łobuzować.

W rolę Pchły Szachrajki wcieliła się Annie Hall – czyli Monika Aniszewska, a towarzyszyli jej: Dominika Tomaszewska, Przemek Skoczek, Piotr Trąbiński oraz Adrian Wojciechowski. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Czekajewski. Pyszna zabawa! Polecamy dzieciom i dorosłym, bo każdy ubawi się na tym spektaklu po pachy!

Dziękujemy dyrektorowi OCK Jackowi Czarnowskiemu za bezpłatne wejściówki na spektakl.

Napisz lub zadzwoń

Ewa Jedynak
telefon: 513-332-441

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773

Jesteśmy członkiem

Jesteś tutaj: Start | Działania | Statutowe | Pchła szachrajka: wytworna i wyborna