Biedronka w listopadzie?

Tak w listopadzie, owad, który kojarzy się z latem, towarzyszył nam przez dwa tygodnie jesiennej słoty. Dziwcie się?

Ha, bo biedronka o której mowa, to supermarket w Świdrze, a właściwie Dział ze sztuką – czyli specjalny namiot, który stanął na parkingu przy sklepie. Od 9 do 24 listopada w namiocie tym odbywały się warsztaty i wykłady na temat sztuki współczesnej. I to wszystko za darmo. Inicjatorem wydarzenia była Magda Materna – prezeska Fundacji Open Art Projects. O programie i wydarzeniach, jakie miały tam miejsce można przeczytać tu: https://www.facebook.com/dzial.ze.sztuka Dzieci Fundacji PRO HOMINI aktywnie uczestniczyły w niemalże wszystkich wydarzeniach, czyli plotły koszyki z wikliny, robiły zdjęcia kamerą obscurą, tworzyły kolarze, makiety, oglądały stary Otwock na fotografiach i wiele, wiele innych, aż szkoda, że już po wszystkim.

Nasi podopieczni przez tych kilka spotkań zdążyli połknąć bakcyla sztuki przez duże „S”. Inspiracją był wykład Krzysztofa Materny, który opowiedział o powstawaniu spektaklu w swojej reżyserii „Czas nas uczy pogody”. Spektakl wystawiany jest w warszawskim Och-Teatrze. Można w nim usłyszeć  rockowe szlagiery w wykonaniu seniorów, którzy są amatorami, jednak siła i barwa ich głosu wzbudza podziw. Mieliśmy okazję w namiocie usłyszeć dwie piosenki z „Czas nas uczy pogody”. Naprawdę warto zobaczyć całość. Po wykładzie Krzysztofa Materny, dzieci z PRO HOMINI chwyciły za mikrofony i … no, cóż prawie do końca trwania projektu, niemalże codziennie śpiewały piosenki. Tu można zobaczyć próbkę ich dokonań.

Mamy nadzieję na cykliczność tego typu wydarzeń w Świdrze.

Dział ze sztuką - https://www.facebook.com/dzial.ze.sztuka
Występ podopiecznych Fundacji PRO HOMINI - https://www.facebook.com/photo.php?v=1386149538297520&set=vb.715499291812347&type=2&theater

Napisz lub zadzwoń

Ewa Jedynak
telefon: 513-332-441

Justyna Górnowicz
telefon: 501-781-132

e-mail:  biuro@prohomini.pl

Podaruj kilka groszy

Bank Millennium S.A.
17 1160 2202 0000 0002 0719 9773

Jesteśmy członkiem

Jesteś tutaj: Start | Działania | Statutowe | Biedronka w listopadzie?